1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
viva [34]
3 years ago
13

How to solve fx=|4x|+5

Mathematics
1 answer:
olganol [36]3 years ago
7 0
Replace x with |4x|+5 and simplify
You might be interested in
In a survey of 1200 teenagers, 48% said they are involved in an extracurricular activity. What is the margin of error for the su
nevsk [136]
The answer is 1200 teenagers
6 0
3 years ago
Three cans of tuna costs $1.50. what is the cost of one can of tuna. what is being compared
Aloiza [94]
3 cans = $1.50

1.50
------- = 1 can
3 cans


1.50
------- = .50
3



1 can = $.50
8 0
3 years ago
The formula below gives T the approximate time in years it takes a population to double if the annual growth rate is r percent
valkas [14]
T=70/r
T=70/4.6
T=15 years

It's b
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the percentage 23 over 50
fredd [130]
23/50 is 0.46 so the percentage would be 46%
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 20b -2 + 34?
DaniilM [7]

Answer:

Dos mas treinta y cuatro da resultado a treinta y seis

Step-by-step explanation:

5+5=10

10+10=20

10+20=30

2+2=4

20+10+4+2=36

7 0
3 years ago
Other questions:
  • If 1/2 x 10 = 8 -x, then x = ____
    11·1 answer
  • Jing bought 17 bags of beans. There are b beans in each bag. Write an expression that shows how many beans Jing bought.
    10·2 answers
  • SOLVE AND SHOW WORK PLEASE!!!
    9·1 answer
  • A school custodian waxed a gymnasium floor that measured 20feet by 20 feet. How many square feet did she have to wax
    12·1 answer
  • Help needed ASAP will give brainliest.
    7·1 answer
  • Plz help<br>find the value of x​
    11·1 answer
  • Karen bought cupcakes for her sister's birthday party. 3 cupcakes had sprinkles on top. The other 27 cupcakes did not have sprin
    12·1 answer
  • Plz help I’m stuck on this question
    10·1 answer
  • HELP ME PLZZZZZZZZZZZZ
    15·2 answers
  • Wanda uses 3.54 cups of flour to make 6 bagels. Eli uses 2.5 cups of flour to make 5 bagels. How much more flour per bagel is ne
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!