R=-6
Mark brainliest please
Hope this helps you
Answer:
0.4875 cents per ounce
Step-by-step explanation:
16 ounces per pound
1.75 lbs x 16 = 28 ounces
$13.65/28 ounces = .4875 cents/ounce
Check: 0.4875 cents x 28 ounces = $13.65
Some spices Were traded from asia to europe. Some include pepper, cloves, cinomin, and nut meg. Some of these spices could cover up the taste of spoiled meat. Most europeans loved them.
Answer:
3
Step-by-step explanation:
The semicircle doesn't have any sides and the dotted lines are just there as an image for u.