1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aivan3 [116]
3 years ago
8

An array of 2 rows of 7 dots has a total of 14 dots. it is called a 2 by __ array​

Mathematics
2 answers:
zaharov [31]3 years ago
6 0

Answer:

it is called a 2 by 7 array

max2010maxim [7]3 years ago
3 0

It is called a 2 by 7 array.

You might be interested in
If one side of a rectangle is increased by 12 and an adjacent side is decreased by 3 a rectangle is formed whose perimeter is 64
Dima020 [189]
The length of the side of the original square is 7cm

8 0
3 years ago
What are the answers for these questions 1,2,&3
ValentinkaMS [17]
1fyjoite yuuic hyrsd hui
6 0
3 years ago
-3 -2e -7 = 10<br> e = <br><br> Solve for e
insens350 [35]

Answer:e=-10

Step-by-step explanation:

-2e-7=13

-2e=20

e=-10

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can y’all help me on question 7 please?
Verizon [17]
It would be a I’m pretty sure
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What are irregular vowels controlled by w
Mama L [17]

Answer:

It is a vowel only when it teams up with an <a>, <e>, or <o> to spell a single sound—as in the words draw, few, and low. So the letter <w> is a vowel only in the two-letter teams <aw>, <ew>, and <ow>. Everywhere else <w> is a consonant

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Problem PageQuestion Calcium levels in people are normally distributed with a mean of mg/dL and a standard deviation of mg/dL. I
    9·1 answer
  • Enrique has to pay 80% of a $200 phone bill. Explain how to use equivalent ratios to find 80% of $200.
    7·2 answers
  • the dimensions of a rectangular playground are 50 times the dimensions of a scale drawing of the playground. the area of the sca
    13·1 answer
  • Evaluate y5 for y = 1.<br> 1<br> 5<br> 15
    13·1 answer
  • A package of crackers weighing 8.2 Oz cost $2.87 what is the cost per ounce of the crackers
    11·1 answer
  • Round to the place value of the underlined digit. 140,250. The number one is the underlined digit.
    10·1 answer
  • Round the following numbers to the nearest hundreds place.
    9·1 answer
  • -3/4(x-3)-5= 1/8 (x-1)
    14·2 answers
  • Can someone help it’s might be 4.5 but I’m not sure
    13·1 answer
  • Hey what's the answer ?<br><br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=%28x%20-%20y%29" id="TexFormula1" title="(x - y)" alt="(x - y)"
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!