1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natta225 [31]
3 years ago
6

What is this simplified? y+x+y+y+x

Mathematics
1 answer:
Airida [17]3 years ago
4 0

Answer:

2x + 3y

Step-by-step explanation:

y+x+y+y+x \\  =x + x + y + y + y \\  = 2x + 3y

You might be interested in
The midpoint of JK¯¯¯¯¯¯¯¯is M(6, 3). One endpoint is J(14, 9). Find the coordinates of endpoint K.
maxonik [38]
The image is downloaded.

4 0
3 years ago
Edi;bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
marshall27 [118]
<h2><em><u>Answer:</u></em></h2><h2><em><u>Sorry i didn't understand the question but thank you for the points </u></em></h2><h2><em><u>Step-by-step explanation:</u></em></h2>

<em><u></u></em>

3 0
3 years ago
An area of a square is 1.56 square feet what si the area of a floor covered with 10 to the third power tiles?
Diano4ka-milaya [45]

Answer: 1560 ft squared

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many sixteenth notes would be needed to have the same duration as 3 quarter notes? Represent this as a fraction
Serjik [45]
1 quarter note=2 eighth notes
1 eight note=2 sixteenth notes
so

1 quarter note=4 sixteenth note
so
times 3 both sides
3 quarter notes=12 sixteenth notes
3 0
3 years ago
Will mark brainliest and thank you!!! Please help!
borishaifa [10]

The solution to the equation is x = 0, 2

The graph is posted

hope that helps :)

5 0
4 years ago
Other questions:
  • One gallon of paint will cover 400 square feet. How many gallons of paint are needed to cover a wall that is 8 feet high and 100
    15·2 answers
  • Convert 1.05 to a percent.<br> 1.05%<br> 0.105%<br> 10.5%<br> 105%
    12·2 answers
  • Solve for x, y, and z.
    8·1 answer
  • Evaluate the function f(x) = 3x^-2x for x=4
    6·1 answer
  • What could equal 16 if your x4
    8·2 answers
  • Help with f(x) = 2.2^x for f (-2)
    14·2 answers
  • A 3-pack of ice cream bars costs $1.59. What is the unit price?
    12·1 answer
  • Player pays a fee, then reaches into a large jar and picks out a ball. The jar contains one ball for each letter of the alphabet
    11·1 answer
  • Please help me I will give brainliest to whoever answers
    12·2 answers
  • The cost, y, of red apples can be represented by the equation y = 2x, where x
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!