1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Slav-nsk [51]
3 years ago
7

What value should go in the empty boxes to complete the calculation for finding the product of 0.61 × 0.45? Both numbers are the

same; however, only input the number one time in your answer.
i need help TuT
Mathematics
2 answers:
Mekhanik [1.2K]3 years ago
6 0

0.2745 I believe... because 0.61 times 0.45 gives you that answer....

Luda [366]3 years ago
5 0

Answer

Its a lil confusing lol

               0.61

           x 0.45

         ----------

              305

           + 2440

You might be interested in
What is the value of x? Show all of your work.
Andrei [34K]
What is the equation? I cannot solve for x if I do not have an equation to solve for.
3 0
3 years ago
Paula has 10 forks and 15 knives to place in silverware holders at the fast food restaurant where she works. She wants to distri
sineoko [7]

Answer:

that answer is 5 hope you get it right

8 0
3 years ago
Find the surface area of a cylinder the has a base radius of 2 feet and the height of 14 feet
Mashutka [201]

Answer: If I am correct the answer is 201.06ft²

please do correct me if i am wrong.

Step-by-step explanation:

A=2πrh+2πr2=2·π·2·14+2·π·22≈201.06193ft²

5 0
2 years ago
Which one is right I need to know the answer
Arturiano [62]

Answer:

your answer will be option C).0

Step-by-step explanation:

hope it helps you

7 0
2 years ago
Which situation can be modeled by the equation y=3x+25
Gnesinka [82]

For this case we have the following situation:

The monthly cost of a gym in the city is $ 3. The initial registration is $ 25. Write a mathematical expression that models the problem.

So we have to define variables:

x: number of months

y: total cost

The mathematical expression that models the problem is:

y = 3x + 25

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Mrs. Beach bought shells at a gift shop. The red shells (r) were $0.75 each, and the white shells (w) were $0.49 each. The total
    10·2 answers
  • Express the fractions 1/2, 3/16, and 7/8 with an LCD.
    8·1 answer
  • How many 1/8 miles are there in 3/4 miles
    13·1 answer
  • Help please!<br><br>Urgent Question!!!​
    6·2 answers
  • BCDE is a parallelogram.<br>What is the measure of &lt;BEC​
    15·1 answer
  • A TV has an original price of $549 . Enter the new price after the given percent of change. 10% increase The new price is?
    8·1 answer
  • The graph shows the number of tacos ordered and the cost.<br> What is the unit rate?
    14·1 answer
  • Who wann test my cps it like 100 idek
    15·2 answers
  • Lashonda made $95 for 5 hours of work.
    6·2 answers
  • What is the answer to this question?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!