Answer:
The answer is 73.0 or just 73
Answer: A.90 cm^2
Step-by-step explanation: A= a+b/2 h
A= 17.5+12.5/2 *6
A = 30/2*6
A= 15*6
A=90
Answer:
see below
Step-by-step explanation:
9 dollars / 33 lbs = .272727 dollars per lb
.39 / 1 lbs = .39 per lb
The large bag is less expensive