1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ira Lisetskai [31]
3 years ago
12

Help! more division pretty easy now do it!

Mathematics
2 answers:
schepotkina [342]3 years ago
8 0

Answer:

448 R50

Step-by-step explanation:

NARA [144]3 years ago
7 0

Answer: 448

All you need to do is plug that into a calculator and you’ll get the answer

You might be interested in
The students plan to eat lunch at a park. Each table can only seat 6 students.
AVprozaik [17]
8.

48/6 = 8. hope this helps :)
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
HURRY HELP ME. Which statement about numbers is true? All whole numbers are rational numbersS All rational numbers are integers.
iris [78.8K]

Answer:

all rational numbers are intergers

Step-by-step explanation:

Every integer is a rational number, since each integer n can be written in the form n/1. For example 5 = 5/1 and thus 5 is a rational number

4 0
3 years ago
Simplify this expression 13+(-12)-(-5)
omeli [17]

The answer is 6

Explaination:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is an algebraic expression for the number of hours in "m" minutes
Nikolay [14]
M×4=8 Answer m=2 2×4=8
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
A circle has a central angle measuring 90° that intersects an arc of length 117.75 inches.
pychu [463]
90 degrees is one quarter of a circle so,
circumference = 4 * 117.75 = 471
circumference = 2 * PI * radius
radius = 471 / (2*PI)
radius = <span> <span> <span> 74.9619781963 </span> </span> </span>


5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the equation for calculating the electrical force, Fe, between two charges? Fe = kStartfraction q Subscript 1 baseline t
    11·1 answer
  • 12 pillows from 16 yards of fabric how much fabric used to make each pillow
    6·2 answers
  • it costs $20 per hour to bowl and $3 for shoe rental. Write a verbal model and an algebraic expression to represent the cost for
    13·1 answer
  • How namy times will 50 go into 5?
    5·1 answer
  • Shawn bought 3 items at the grocery store that cost $3.35, $6.85, and $2.90. After paying the cashier, Shawn received $2.15 in c
    7·2 answers
  • Find the value of the following 1.8456×101​
    12·2 answers
  • Talk to me plz im am rlly lonely :/
    15·2 answers
  • In a bag, there are three red marbles, four blue marbles, two yellow marbles and three black marbles. What is the probability of
    14·1 answer
  • Factorise<br>5 x y + 5 x + 4 y + 4​
    5·1 answer
  • Find the value of each trigonometric ratio. 18) cos X Y 24 24 25 24 A) C) 25 B) D) 24 25 25​
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!