1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
algol [13]
3 years ago
10

[Supporting Standard: I can find the sum of an infinite series.]

Mathematics
1 answer:
Tanya [424]3 years ago
4 0

Answer:

787.5 is the answer.

Step-by-step explanation:

FOLLOW ME

.

.

.

.

.

.

please Mark as brainlist

You might be interested in
In circle T below, find the measure of angle BEC (This is actually Geometry so..)
ruslelena [56]

Answer:

276.2

Step-by-step explanation:

I just subtracted the totals of AB and DC by 360. It's been a while since I've done this though.

7 0
2 years ago
You buy a 1:1000 scale model of the Statue of Liberty during a trip to New York City. The height of the model is 9.3 centimeters
zalisa [80]
=9.3×1000
=9300cm
=9300÷100
=93m
5 0
3 years ago
Determine whether (2, - 1) and (-4, 2) satisfy the inequality 2x – 3y > 4.
Xelga [282]

Answer:

emngtehrge

Step-by-step explanation:

egrbrrg

7 0
3 years ago
Solve for n 25/n = 5/8
Sveta_85 [38]

Answer:

n=40

Step-by-step explanation:

25/n=5/8

25/5=5

n/5=8

n=40

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help picture shown
SashulF [63]
\dfrac{x}{x-5} ~ \cdot~ \dfrac{2x}{x+4} =\dfrac{x~ \cdot~ 2x}{(x-5)(x+4)}= \dfrac{2x^2}{x^2 -x -20}

The answer is D.

Hope it helps!
5 0
3 years ago
Other questions:
  • The Rivera family went on a vacation. They started with $2000 dollars. If they spent $150 dollars each day, what expression repr
    14·1 answer
  • Which is the best estimate for (8.9 x 10^8)/(3.3 x 10^4) written in scientific notation?
    7·2 answers
  • Marta has $10 more than twice as much money as Heidi has. Together they have $36. How many money does each girl how. how does He
    15·1 answer
  • Helppppp! Which answer choice correctly describes the relationship between two of the lines in the figure?
    8·2 answers
  • List all possible dimensions of rectangle with an area of 24 square feet
    7·1 answer
  • Can someone help me with these problems ???
    14·1 answer
  • A pack of six cans of coffee cost $12. How much would 15 cans of
    10·1 answer
  • 1 po
    13·1 answer
  • A farm lets you pick 3 pints of raspberries for $12.00. What is the cost per pint? How many pints do you get per dollar? At this
    15·2 answers
  • PLEASE HELLPO I NEED SOMEONE PLS
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!