1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nutka1998 [239]
3 years ago
10

#Brainly Please help me with this question

Mathematics
1 answer:
zavuch27 [327]3 years ago
8 0
= 2^-16 * 5^10 * (5^-8 / 2^12) * 2^28
= 2^-28 * 5^2 * 2^28
= 5^2
= 25

hope it helps
You might be interested in
keely has $45.00 to spend on shirt. each shirt $8.50, and there is a $2.50 shipping fee for the order. how many shirts can she b
nydimaria [60]
5 shirts is the correct answer
3 0
3 years ago
Find the quotient: (24xy^3-16x^2y^2+32x^2y)/8xy
kolbaska11 [484]
\cfrac{24xy^3-16x^2y^2+32x^2y}{8xy} = \\ \\ \\ = \cfrac{8xy(3y^2-2xy+4x)}{8xy} = \\ \\ \\ 3y^2-2xy+4x
5 0
3 years ago
Which of the following functions best describes this graph?<br><br> HELP A BROTHA OUT
koban [17]
I got chu babe it’s A
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The drama club can wash 9 cars in 40 minutes.  At this rate, how many cars can they wash in 2 hours? Caution: turn hours to minu
Natali [406]

Answer:

l am pretty sure the answer is 27

6 0
3 years ago
Bob cycles 5.4 km every morning.how many feet are in 5.4 km, given that 1 mile=1.609 km and 1 mile=5,280 feet?
creativ13 [48]

Answer:

17,720 ft

Step-by-step explanation:

5.4 km * (1 mile)/(1.609 km) * (5280 ft)/(1 mile) = 17,720 ft

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Solve using the unit rate problems find the constant speed 1,200 feet in 48 seconds
    8·1 answer
  • Alexandria has a collection of 34 dolls.A toy store has 15 times as many dolls as Alexandria.How many dolls are in the store
    11·2 answers
  • *EASY POINTS!*
    12·1 answer
  • What is 52% of 10 <br><br><br> Mckenna Kampfer
    10·2 answers
  • What is one way to remember that one-fourth is the same as 0.25? Next, explain how 1/2 is the same as 0.5.
    7·1 answer
  • Order the decimal from least to greatest.
    9·1 answer
  • I neeed help with this problem please
    8·1 answer
  • Zero of functions equations
    12·2 answers
  • Please explain your answer and dont give me any websites thanks
    14·2 answers
  • An 8-bar package of soap sells for $4.00. What is the unit rate in cost per bar
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!