1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
blsea [12.9K]
3 years ago
6

Can someone please answer this ASAP??

Mathematics
1 answer:
loris [4]3 years ago
5 0
V=πr²h/3
Diameter is 24ft, Radius = 12 ft 
V=π12²10/3≈1507.96
You might be interested in
A frozen pizza cost $3.00 in 2000. In 2015 it cost $2.50
user100 [1]
There’s a 50 cents difference woahhhh
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HURRY ITS TIMED 20 POINTS!!!What is the y-coordinate of the point shown in the graph?​
Drupady [299]
<h3><em>X CO-ORDINATE = 3</em></h3><h3><em>Y CO-ORDINATE = -7</em></h3><h3><em>HOPE IT HELPS.....BYE....</em></h3>
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Last month, Justina dog ate 50 cans of dog food in 30 days. How many cans should Justin buy for the next 6 days
natali 33 [55]

Answer:

The answer is 7 2/3 cans for the next 6 days.

Step-by-step explanation:

Given: The dog ate 50 cans in 30 days.

To get how many cans per day, divide:

50/30 = 1 2/3 cans per day.

To get how many cans for 6 days, multiply:

6 * 1 2/3 = 18/3 + 5/3 = 23/3 = 7 2/3 cans or 7.667 in decimal form.

Hope this helps!! Have an Awesome day!!! :-)

7 0
3 years ago
Enter an equation that gives the cost y of renting a car for x days from Rent-All.
Lelechka [254]

Answer:At the time of rental, an authorized hold will be secured on your credit/debit card provided to cover the estimated rental charges plus an additional $200.00 to cover additional charges that may be incurred.

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
What is the unit rate of this question? y=2x
mylen [45]

,..........................

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Solve the inequality 3(2x+9)&lt;4(-x+3)
    13·1 answer
  • Find area of the isosceles triangle formed by the vertex and the x-intercepts of parabola y=x2+4x−12.
    11·1 answer
  • What is the value of x?<br><br> Enter your answer in the box.<br><br> x =
    9·1 answer
  • a computer shop charges 20 pesos per hour (or a fraction of an hour) for the first two hours and additional 10 pesos per hour fo
    7·1 answer
  • Which shows two expressions that are equivalent to (Negative 7) (Negative 15) (Negative 5)? (Negative 7) (Negative 75) and (Nega
    8·2 answers
  • Look at this angle TUV what are the sides
    14·1 answer
  • Help me plssss pretty pls
    11·2 answers
  • Determine the explicit formula for the following arithmetic sequence. Put it in the form
    13·1 answer
  • Real life example of when we use unit rates)(HELP ASAP I’ll give brainliest have a good day:)
    9·1 answer
  • An ant walk around a piece of a leaf that is in the shape of a right triangle. What is the total distance the ant traveled?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!