Answer:
2.48×10^13 miles
Step-by-step explanation:
There are about (365.25 days)(86400 seconds/day) = 31,557,600 seconds in one year. There are 1609.344 meters in one mile. So, the conversion can be written as ...
(4.22 ly) (3×10^8 m/s) (3.15576×10^7 s/yr) / (1.609344×10^3 m/mi)
= 4.22×3×3.15576/1.609344×10^(8+7-3) mi
≈ 24.8×10^12 mi
4.22 light years is about 2.48×10^13 miles
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
Answer:
Step-by-step explanation:


+6 +6

You can't go any further s its b, NO SOLUTION.
Hope this helps :)
The answer to this question is i think a or b.