1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tankabanditka [31]
3 years ago
9

Please help ASAP 25 pts + brainliest to right/best answer

Mathematics
2 answers:
Lubov Fominskaja [6]3 years ago
5 0
D is the right answer
Whitepunk [10]3 years ago
4 0
The answer seems to be D!!
You might be interested in
Hey! im confused on this. ill give more points if you end up being correct :)
Svetlanka [38]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Sarah wrote the expression 12 ÷ 3 = 4 to represent the number of flowers in each row of Mrs. White’s garden. What is the number
yuradex [85]
It's called the "dividend". A dividend is a number to be divided by another number. The 3 is the divisor, a number by which another number is to be divided.
7 0
3 years ago
A group of friends spent 1, 0, 2, 3, 4, 3, 6, 1, 0, 1, 2, and 2 hours online last night. What are the 1st and 3rd quartiles for
charle [14.2K]
1 and 3 i just did the math tell me if i’m wrong
8 0
3 years ago
How many ways can you order the digits 2,3,4 and 5. you can only use each number once?
butalik [34]
The number of permutations of the 4 different digits is:
4\times3\times2\times1=24

The answer is 24 ways.
5 0
3 years ago
A farmer has 500 feet of fencing to enclose a rectangular
gizmo_the_mogwai [7]

Answer:

Becoming a square will cause in the sides to grow higher and become taller therefore.

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Last year, William made $620 babysitting. This year, he made 340% more money than he did last year. How much money did William m
    13·2 answers
  • I don’t feel like typing it out but can you guys help me on this one
    8·2 answers
  • Your class started at 12:12PM and ended at 12:50PM. What angle did the minute hand of a watch sweep through during the class? A.
    13·1 answer
  • Robin purchased 3 1\2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
    6·1 answer
  • How much gold foil did it take to cover the trophy including the bottom?
    11·1 answer
  • Solve:(1/7)x +(1/6)y =3 ; (1/2)x - (1/3)y =5​
    15·1 answer
  • What is the slope of the line that contains the points (-2, 5) and (6, -3)?
    5·1 answer
  • I asked this already but please solve this NO LINKS
    14·2 answers
  • The average of eight different numbers is 5. If 1 is added to the largest number, what is the resulting average of the eight num
    6·1 answer
  • Given the table values, Determine the base for the expoent function
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!