1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Digiron [165]
3 years ago
13

Paul is 2 meters tall Raymond is 6 feet tall who is taller

Mathematics
1 answer:
tiny-mole [99]3 years ago
4 0
Paul hope dis will help ya dig

You might be interested in
What is 2 1/2 divided by 1/3 {pls hurry the teacher is not letting us use brainly}
katovenus [111]

Answer:

7 1/2

Step-by-step explanation:

2 1/2 ÷ 1/3

Change to an improper fraction

(2*1+2)/2 ÷ 1/3

5/2 ÷1/3

Copy dot flip

5/2 * 3/1

15/2

Change to a mixed number

7 1/2

8 0
2 years ago
A package of 3 pairs of insulated gloves costs ​$20.37. What is the unit price of the pairs of gloves​?
Alinara [238K]

Answer: 6.79

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
21 first-graders and 54 other students attended a school assembly. What percentage of the students at the assembly were first-gr
Degger [83]
21+ 54= 76

21/76= 27.6%

5 0
3 years ago
Find the value of x<br><br> 3/4 x-4=8
Vesna [10]

Answer: x  =  16

Step-by-step explanation:

Solve for   x  by simplifying both sides of the equation, then isolating the variable.  :)

7 0
3 years ago
59.9338a+58.9332(0.031720577-a)=1.8712 solve for a
dimaraw [331]

Answer:

what is this asking???

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Is 5<br>/12 bigger than 3/7
    5·2 answers
  • Kevin is making a picture frame. He has a piece of trim that is 4 feet long. How many 14-inch long piece can kevin cut from the
    7·2 answers
  • F(x) = 28 + 10x²; solve for f(1) and f(27)
    6·1 answer
  • A farmer wants to fence an area of 13.5 million square feet in a rectangular field and then divide it in half with a fence paral
    11·1 answer
  • You are buying two kinds of coffee.1 pound of premium coffee costs $3.00.1 pound of regular coffee costs $2.00.You have $15.00 t
    10·1 answer
  • Of the 650 students at Westmoreland Junior High, 4% will receive a perfect attendance award. How many students will receive the
    9·1 answer
  • In the accompanying diagram...
    13·2 answers
  • What are the
    15·1 answer
  • -3x-6+(-1)<br> i will give brainliest !
    8·2 answers
  • If f(x) = 24 +5, then what is the remainder when f(x) is divided by 2 + 2?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!