1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Wittaler [7]
3 years ago
13

A package of 3 pairs of insulated gloves costs ​$20.37. What is the unit price of the pairs of gloves​?

Mathematics
2 answers:
Alinara [238K]3 years ago
6 0

Answer: 6.79

Step-by-step explanation:

laiz [17]3 years ago
4 0

Answer:

B

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Order these fractions from Least to greatest 9/10 13/20 and 4/5
Marat540 [252]

Answer:

13/20, 4/5, 9/10 Least:13/20 Greatest:9/10

Step-by-step explanation:

Convert them to same denominator, then compare numerators.


Give me a thanks if this helped!

8 0
3 years ago
T/s - b/s =1 solve for s
Yuri [45]
Multiply s on both sides

s(T/s - b/s) = 1(s)

T - b = s

Hope that helps :)
3 0
3 years ago
If $800 is deposited into a new savings account with a simple interest rate of 1.8%, what will be the total amount in the accoun
photoshop1234 [79]

Answer:

Step-by-step explanation:

I = prt

I = 800 × 1.8% x 15

I = $216

Remember the percent sign for the rate or write it as a decimal (multiplier)! In this case the multiplier would be 0.018!

Hope this helps, please mark as brainliest! :)

7 0
2 years ago
Volume of cone round to the nearest 10th
guapka [62]

Answer: 63

Maybe?

If it’s wrong sorry :)

4 0
2 years ago
Male and female high school students reported how many hours they worked each week in summer jobs. The data is represented in th
Mnenie [13.5K]

Answer:

the answer is B....because high data is more then female and plus male has more strength  hope i helped :)

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Please answer this correctly
    8·1 answer
  • One of the questions in the pew internet & american life project asked adults if they used the internet at least occasionall
    12·1 answer
  • If 50 empty soda cans weigh 3.5 pounds how much would 70 empty soda cans weigh ​
    9·1 answer
  • Patrick ate 3/5 of a small pizza on Friday night. For lunch on Saturday , he ate 1/2 of the leftover pizza. How much pizza did h
    13·2 answers
  • What kind of angles are formed if you divide a right angle in half
    12·2 answers
  • Mrs. Benton treats herself to a day at Nail Spa. The services she receives are a manicure for $25 and a pedicure for $30. She al
    11·2 answers
  • K/-3=9 what does k equal
    5·2 answers
  • Determine if the following system of equations has no solutions, infinitely many
    15·2 answers
  • If x=1/8 what is the value of y when 2/x = y/4
    9·1 answer
  • Can someone help me?​
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!