1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Finger [1]
4 years ago
10

Show me the steps of 2x= 1/512

Mathematics
1 answer:
kati45 [8]4 years ago
7 0
Hey use photomath take a picture of your math and itll get the the steps with the answer it works great
You might be interested in
The amount Kenyon earns on the sale of a car can be represented by the equation E (p) = 250 +0.02p where E(p) represents the tot
kap26 [50]

Answer:

1) His total commission is $1,234.3

2) The purchase of the car is $24,790.

Step-by-step explanation:

1) 21640*0.02= 432.8+ 250= 682.8

15075*0.02= 301.5+ 250= 551.5

682.8+ 551.5= 1,234.3

2) 745.8- 250= 495.8/ 0.02= 24,790

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
If you flip a fair coin 7 times, what is the probability that you will get exactly 4 tails?
kherson [118]

Answer:

u should have another number in here

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
the temperature increased from 58.7°Fto 92.6°F. find the difference between the two temperatures in degrees Fahrenheit?
stiks02 [169]
The answer is : 92.6 - 58.8= 33.9
4 0
3 years ago
What is y when x = 60?
Virty [35]
Y can be any number with the given question

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Select 3 ratios that are equivalent to 8:5
torisob [31]
- 16:10           
- 24:15         
- 40:25     
8:5 is just a simplier version of these other ratios     
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Ben can do 50 sit-ups in 3 minutes. At that rate, how many sit-ups can he do in 12 minutes?
    14·2 answers
  • How to construct an equilateral triangle inscribed in a circle
    12·1 answer
  • How are real numbers different from irrational number?
    6·1 answer
  • A survey was administered to high school seniors in Anytown. According to the survey results, fewer than 0.5% of the students dr
    5·1 answer
  • 4) BRAINLIEST AND 15 POINTS
    7·2 answers
  • Luis es repartidor de leche el tiene 534 bolsas y las reparte entre cierto numero de tienda de modo que a cada le corresponde 28
    6·1 answer
  • What is 2(x+2) squared equals 72?
    9·1 answer
  • The cost of 7 scarves is $75.25. What is the unit price?<br> The unit price is $<br> per scarf.
    10·2 answers
  • 0 divided by 0 is 0 true or false
    13·2 answers
  • The histogram shows the results of a survey that asked people how many hours of sleep they get each night. Which
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!