Answer:
$477
Step-by-step explanation:
63 hours x $6 = $378
9 hours x $11 = $99
378+99= $477
Answer:
she end
Step-by-step explanation:
bansnd
Answer:
8/1.50 = 128/x
Step-by-step explanation:
In this case, I put the amount of fruit drink over the cost!
8 ounces/$1.50
there are 128 ounces in a gallon and we want to find out the cost of a gallon, so we can put that as x!
128 ounces/x
There's your proportion! Hope this helps :)
The rise is 6
and the run is 4
Answer:
C-true
Step-by-step explanation:
A-false
B-false
C-true
D-false
used substitution