1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
olchik [2.2K]
3 years ago
8

2 3/4 pound of veggie burgers for $8.80 what is the unit price per pound of veggie burgers

Mathematics
1 answer:
Dahasolnce [82]3 years ago
6 0

Answer: balut 3 to 4

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Mariana wears her winter coat when the temperature is colder than -4 degrees Celsius
zhuklara [117]

Answer:

It is very cool that Mariana wears her winter coat when the temperature is colder than -4 degrees Celsius

that means when it is 10 degrees Celsius, she won't wear her winter coat

4 0
2 years ago
What is the measure of AC?
artcher [175]

Answer:

AC = 10

Step-by-step explanation:

Do you really need the explanation it seems like you are taking a test. I answered one of your questions a few seconds ago.

a^2+b^2=c^2.

8^2 + 6^2 = c^2

64 + 36 = c^2.

100 = c^2.

Square root of it all equals to

c = 10.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help I don't know what to do ⬇<br><br>Find the value of x + 7 when x = 14 ​
ella [17]

Answer:

21

Step-by-step explanation:

14+7=21

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the solution to this expression<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B4%7D%7Bx%5E%7B2%7D%20%5Ccdot%20t%7D%20%20%5Cf
ankoles [38]

Answer:

4/xt 3 sqaured

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
How much is this stock worth? Wal-Mart Stores, Inc. (NYSE:WMT) 56.14 0.72 (1.30 percent) 10:42AM ET
Oduvanchick [21]
The stock is worth 56.14 dollars per share. and is up 1.3%
3 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the fraction in decimal form? 13/20
    9·2 answers
  • How does this work I’m confused
    11·1 answer
  • A car manufacturer rolled out a new car priced at $10,000, but not many people bought it. In the context of supply and demand, h
    5·2 answers
  • Which expression is equivalent to −4.6+(−0.4)+(−7.2) ? (4.6+0.4+7.2) −4.6−(0.4+7.2) (4.6+0.4)+(−7.2) −(4.6−0.4)+(−7.2)
    5·1 answer
  • Tommy has a stack of 8 pancakes. Each pancake has a radius of 9
    8·1 answer
  • How do I find the value of x?
    11·1 answer
  • I need more help I dont understand these letters and numbers​
    8·2 answers
  • Describe a real life situation where you would have a remainder. (Division)
    11·1 answer
  • Hiiiiiiiiii. plz help me and answer this correctly for brainliest and 50+ points
    8·2 answers
  • 3. Nutrition labels. The nutrition label on a bag of potato chips says that a one ounce (28 gram) serving of potato chips has 13
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!