1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alexandra [31]
3 years ago
10

Please help me ASAP QnQ

Mathematics
2 answers:
Deffense [45]3 years ago
7 0

Answer:

b

Step-by-step explanation:

zubka84 [21]3 years ago
6 0

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

I hope you pass le test :D

You might be interested in
What number times 3 is 18?
kobusy [5.1K]

Answer: 6

Step-by-step explanation:

6+6=12 12+6=18 thus 6 times 3 is 18

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Alang went to the store to buy some walnuts. The price per pound of the walnuts is $7 per pound and he has a coupon for $2.50 of
MA_775_DIABLO [31]

Answer:

$11.50 is the cost for 2 pounds of walnuts

Expression: 7p - 2.50

Step-by-step explanation:

First, create an expression to represent the cost:

7p will represent the cost, since the walnuts are $7 per pound, and 2.50 needs to be subtracted from this because of the coupon for $2.50 off

So, the expression is 7p - 2.50

Use this expression to find the price for 2 pounds of walnuts:

7p - 2.50

7(2) - 2.50

14 - 2.50

= 11.50

So, the cost with the coupon will be $11.50

3 0
3 years ago
A proportional relationship is graphed on the coordinate plane. The line that represents the relationship passes through points
Stels [109]

Answer:

Step-by-step explanation:

HELLPPPP

4 0
3 years ago
pls quick The cost of 10 ounces of cheese is 99 cents. What is the price of 10 pounds of cheese in dollars?
Gennadij [26K]

the cost in dollars is $15.84

3 0
3 years ago
What is the perimeter of the triangle?
lesya692 [45]

Answer:

Step-by-step explanation:

8,15,15 너 도넛

6 0
3 years ago
Other questions:
  • If, in a right triangle,
    9·1 answer
  • Geoff and hazel bought a new car for $25,000. The car loses approximately 15% of its value each year.
    13·2 answers
  • Branda and Laurie have rectangular shaped backyards. Branda's yard measures 35 feet by 90 feet. Laurie's yard measures 40 feet b
    12·2 answers
  • What is 555.55 rounded to the nearest tenth?
    9·1 answer
  • Solve the inequality: 5x + 14 greater than or equal too 54
    10·1 answer
  • 42÷2 1/3 <br><br> And 6 2/9÷5 5/6
    14·1 answer
  • cory bought 4 apples and 6 oranges and paid 5.10. Dalia bought 2 apples and 5 oranges and paid 3.65. what is the cost of 2 orang
    15·1 answer
  • What is the range of this function (I NEED AN ANSWER RLLY FAST PLSSSS)
    14·1 answer
  • Describe the transformations necessary to transform f(x) into g(x)
    8·1 answer
  • Let (-5,-4) be a point on the terminal side of (theta). Find the exact values of cos, csc, and tan.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!