1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rudiy27
3 years ago
5

1 4th plus 5 8th equals

Mathematics
1 answer:
Finger [1]3 years ago
8 0
These two have different denominators, so you find the least common multiple. This problem goes to be 2/8+5/8, which equals 7/8。
You might be interested in
Please help!! Much appreciated.
cestrela7 [59]

Answer:

( x - 7)^2=1

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Evaluate: 100−20.2×4.5.<br> i need this for imagen math
Ilya [14]

Answer:

359.1

Step-by-step explanation:

100 - 20.2 is 79.8

79.8 x 4.5 is 359.1

therefore it is 359.1

3 0
3 years ago
100 envelopes cost you .70 what would 250 envelopes cost you
kobusy [5.1K]
250/100 = 2.5
2.5*7 = 1.75
$1.75

Hope this helped!
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
A 4-cup bottle of hair gel costs $40.56. What is the price per pint?
mr Goodwill [35]




20.28$- how many pints are in a cup.. 1 pint = 2 cups

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What percent of 2.5 is 0.2. Please helllllp. My whole family is trying to figure out this darn problem!
emmasim [6.3K]

Answer: 8

Step-by-step explanation: hope this helps

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Take 9 from 6, 10 from 9, 50 from 40 and leave 6. What is the answer?
    9·1 answer
  • Which transformation produces an image that is not congruent to the original figure?
    5·2 answers
  • John is saving for his trip to see the alamo he started with $24 in his savings account. every week he earns $15 for babysitting
    14·2 answers
  • ?? I'm stuck and I have no idea where to go from here
    12·1 answer
  • At a high school football game Jamie buys 6 hot dogs and 4 soft drinks for $13. Amy buys 3 hot dogs and 4 soft drinks for $8.50.
    5·2 answers
  • What is the value of n in the equation 1/2(n-4)-3=3-(2n+3)
    15·2 answers
  • Please answer this question step by step with formula.
    6·1 answer
  • (10+4×4×4×4+22)÷4/8?? what is the answer??​
    13·2 answers
  • If m2QSR = 4x, mZPSR= 153, and mZPSQ = 5x.<br> Find m2QSR.
    11·1 answer
  • 2<br> _ y + 3 =15 What is y<br> 3
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!