1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
patriot [66]
2 years ago
7

5) Gordon types 1,800 words in 25 minutes. words per minute alaries

Mathematics
1 answer:
Harlamova29_29 [7]2 years ago
7 0

Answer: 72

The way I solved this is by dividing 25 by 1800

You might be interested in
180 divided into two parts, one part will be 3 times the other part. What is the larger part
Mila [183]
3n + n = 180
4n = 180
n = 180/4 
n = 45

hope it helps, brainliest pls!
7 0
2 years ago
What is the formula to find the volume of the solid ?
MakcuM [25]

Answer:

Step-by-step explanation:

Volume = 4πr³/3

Solid shape is a sphere. r ----> radius

5 0
3 years ago
Solve the inequality
iren2701 [21]

Answer:

A- v<7/12

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
What is the best estimate for the product of 289 and seven
stira [4]
297 because 289 rounds to 290 plus 7 is 297
8 0
3 years ago
HERE IS FREE POINTS AND SUBSCRIBE TO SHADICAL_RR ON YT
ZanzabumX [31]

Answer:

Why Just why

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Fill in the blank
    5·1 answer
  • What is does 5x20=<br> and how do you answer it <br> please help me
    5·2 answers
  • What is 7 to the 10 power
    8·2 answers
  • a sweater is on sale for 20% off the regular price. The sale price is $60. What is the regular price of the sweater?
    7·1 answer
  • Solve the inequality -2x &lt; 5, illustrating your solution on a number line.
    7·1 answer
  • A letter is randomly chosen from the word candlestick.find the probability
    5·2 answers
  • Marissa sold 32 boxes of cookies for $4.35 each. She spent approximately 24.5% of the money she earned on new shoes and used the
    13·1 answer
  • Need help on this question been stuck on it
    8·2 answers
  • If the cost of 8 pizzas is $74, what is the cost per pizza? Use a proportion to solve.
    9·2 answers
  • I'm in 5th grade and need help with and ​
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!