1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vanyuwa [196]
3 years ago
15

33 points!!!!

Mathematics
1 answer:
lakkis [162]3 years ago
4 0
I think it is 4 divided by 5 which equals 4/5 pieces of gum for everyone. (Hope I helped :D and hope I got it right ;D)
You might be interested in
a bean plant was 15 centimeters tall one week ago. In 5 days it grew 1 meter. find the current height of the plant.
Likurg_2 [28]
The plant is currently 115 centimeters high
4 0
3 years ago
A soup can will have a radius of 4 cm and a
DENIUS [597]

Answer:

<h3>            It's about 365 cm²</h3>

Step-by-step explanation:

2×πr² + 2πr×h =

= 2×π×4² + 2π×4×10.5 =

= 32π + 84π =

= 116π ≈

≈ 364.42 cm²

5 0
2 years ago
WILL MARK AS BRAINLIEST PLEASE HELP!!!
neonofarm [45]

Step-by-step explanation:

2x = y-10

Rewrite as: 2x + 10 = y

Therefore:

2x+10 = y

2x +7 = 2y

Subtract the equations:

 2x + 10 = y

- 2x + 7 = 2y

______________

          3 = -y

Therefore y = -3

Substiture y = -3 into the second equation:

2x + 7 = 2(-3)

2x + 7 = -6

2x = -13

x= -6.5

Answer : (-6.5, -3)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
1. A quadratic function of the form 'y ax bx c = ++ has a leading coefficient, a, that is positive and a turning
Zanzabum

Answer: plz report i'm trying to delete my account?!?!

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
The Springfield School band has 300 sweatshirts to sell at the fund-raiser.A survey shows that 2 out of 7 students in the school
nydimaria [60]
260 students is the prediction for how many sweatshirts will be sold so no they will not sell all of them
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Deon worked 16 hours last week at the grocery store and earned $124.00. If he continues to earn the same hourly pay, how many ad
    13·2 answers
  • A company orders supplies from M distributors and wishes to place n orders (n &lt; M). Assume that the company places the orders
    11·1 answer
  • A 2-pint bottle of dish soap costs $6.04. What is the price per cup?
    9·1 answer
  • ​ Quadrilateral ABCD ​ is inscribed in this circle.
    5·1 answer
  • What does 3/m = 6/7 equals<br>​
    15·2 answers
  • How to solve and answer, pls and thx​
    7·2 answers
  • (10 points) help!!! Pls
    11·1 answer
  • Norma has 9 pies to divide among 4 friends.How many pies will each friend receive if all of the pies must be used and can be div
    5·1 answer
  • Please help me I need to pass this:(
    14·1 answer
  • Given: m/-3+10=-1; prove: m=33 , what are the reasons??
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!