Answer:
the 32 ounce is the better buy
Step-by-step explanation:
if you bought two small products the ounces would equal up to 36 but then the cost would be more than 5.50 it would be 6.50
There both liner and parallel
<span>(n + 3) • (m - 5) is the correct answer and I hope this helped you out. </span>
Her speed was 62.5 miles per hour.
53/4•2/6=1 11/12
Because you must turn 5 3/4 into an improper fraction. So 23/4•2/6. Next you are able to cross reduce because 2 goes into 2 and four so now you have 23/2•1/6 now just multiply across. 2•6=12 and 23•1=23 so now you have 23/12 which equals
1 11/12