Assuming the five frame is for the number five (5) then place 5 counters in the frame.
1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute
4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
Daily, there is always something new to be learning in the science world.
Answer:
9. The graph will shift down 2 units
10. The graph will be moved right by 4 units
11. The graph will be vertically stretched by 2 units
Step-by-step explanation:
<em><u>PLEASE MARK AS BRAINLIEST! HOPE THIS HELPS! :) </u></em>