Answer:
Uoe
Step-by-step explanation:
3730)4)3930300303#-'#:#8#93993
Answer:
In the pic
Step-by-step explanation:
If you have any questions about the way I solved it, don't hesitate to ask me in the comments below ÷)
$3/6 = .50 per orange
$2.40/3 = .80 per grapefruit
10(.50) + 11(.80) =
$5.00 + $8.80 = $13.80
Answer:
7x-48
Step-by-step explanation:
we want our equation to look something like this
y=mx+b
let's start by solving for m (the slope) using the slope formula

Which means, so far, our equation looks like this
y=7x+b
now we just need to solve for B
We can do this by plugging in a set of coordinates
-6=7*6+b
-6=42+b
-48=b
which means our equation is
7x-48
Answer: 54%
Step-by-step explanation:
24+17+5=46
100-46=54