1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AlekseyPX
3 years ago
9

Please help with this question

Mathematics
1 answer:
Bogdan [553]3 years ago
8 0

you can used the give answer app and will tell you everything

You might be interested in
This is worth 18 points to whoever gets it right and also if you do get it right first you'll get voted as brainlyess answrr
Bumek [7]
The correct answer is <span>1 and 1/2

Hope I helped</span>
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A bracelet that regularly sells for $44 is on sale for 25% off.Find the sale price of the bracelet.
a_sh-v [17]

Answer:

$33

Step-by-step explanation:

multiply 44 by 25 then divide by 100 to get $11 that's the amount that's being discounted so u subtract 44-11 ti get final answer

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Carol is making a pattern with toothpicks. The first five terms of Carol's pattern are shown.
stellarik [79]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Let's make a table:

Term 1:     3 toothpicks

Term 2:     4 toothpicks

Term 3:     5 toothpicks

Term 4:     6 toothpicks

Term 5:     7 toothpicks

Term N = N + 2 toothpicks

6 0
3 years ago
What is the estimated area of a lake?
BabaBlast [244]
Well bud what lake are we talking about here

8 0
3 years ago
What is the answer to 1 / 3 - 1 / 6
DochEvi [55]
1/6 because 1/3 is 2/6
7 0
3 years ago
Other questions:
  • PLZ HURRY IT'S URGENT!!!!!!!!!!
    15·2 answers
  • Find an equation of the tangent line to the curve at the given point. y = x + tan(x) at (pi, pi)
    11·1 answer
  • The College Student Journal (December 1992) investigated differences in traditional and nontraditional students, where nontradit
    11·1 answer
  • a small fictional country had a population of 2,254,000 people in the year 2000. if the population grows steadily at a rate of 3
    15·1 answer
  • Four gallons of gasoline cost $16.80. What is the price per gallon (also known as the slope of the line)?
    14·1 answer
  • 10) Wei received $55.35 in interest on a $1230 in her
    10·1 answer
  • Find the measure of each angle
    10·1 answer
  • How do i plot this??
    10·1 answer
  • How do I solve this and do the explanation of it
    11·1 answer
  • Updated!
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!