1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Shkiper50 [21]
3 years ago
14

Solve for y 3x-1/4=-2

Mathematics
1 answer:
nalin [4]3 years ago
5 0
3X-1/4=2
3X=2+1/4
3X=9/4
X=3/4
You might be interested in
What is true for: y = 13(x - 4)2 - 4
notka56 [123]

Answer:

y=78

Step-by-step explanation:

y=13(x-4) 2-4

y=(13-52) -2

y=(-24+104)

y=78

7 0
3 years ago
Your Turn!
Pachacha [2.7K]
B don’t quote me if I’m wrong
5 0
2 years ago
Please Help me, I will give brainiest and 100 points
8_murik_8 [283]

Answer:

3242

Step-by-step explanation:

6

7 0
2 years ago
Tammy scored 88, 72, 44 points on her first three test. What must she score in her last test to get at least an average of 70?
lara [203]

Answer:

76

Step-by-step explanation:

(88+72+44+x)/4=70

88+72+44+x=280

204+x=280

x=76

Therefore, Tammy needs to score a 76 on her last test to get at least an average of 70.

5 0
2 years ago
2+2+4= 8 x 12=<br> .........
Sveta_85 [38]

Answer:

96

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Is 3.2 m equal to 320 ml explain
    15·2 answers
  • Let f(x)=2x+ 3 find f (2b)​
    6·2 answers
  • ivan plans to recognize the music on his Mp3 player . After the changes he is planning he will have 2 4/5 times as many hours of
    11·1 answer
  • Mieko has a rug that has a rug that is 6 feet long and 8 feet wide. her room measures 9 feet each way will the rug fit in her ro
    12·2 answers
  • A line passes through (4, 5) and (8, 9). Which equation best represents the line?
    7·2 answers
  • ANSWER FAST PLS!
    8·2 answers
  • Refer to matrix B and identify the matrix element 614.
    7·1 answer
  • A circle's circumference is 600 m. What is a good approximation of the circle's area?
    15·2 answers
  • Which is the better deal? $39.55 for 7 pairs of jeans OR $22.48 for 4 pairs of jeans
    13·2 answers
  • Select the recursive and explicit formula for the Arnold family 2 answers
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!