Answer:
$760
Step-by-step explanation:
950 x 0.8 = 760
Answer:
(C) 9
Step by step:
11-2=9 and it’s asking for both p and q combined so no need to worry about that
Answer:
<em>$2.29/gal</em>
Step-by-step explanation:
The unit price is in units of cost per volume, or dollars per gallon, so you divide the cost in dollars by the volume in gallons.
unit rate = ($18.32)/(8 gal) = $2.29/gal
Answer:
4 + 0.32x
Step-by-step explanation:
0.32 = cost of one text message
0.32x = cost of x text messages
4 + 0.32x = monthly cost of x text messages
1 / 10 is the easiest answer. Remember ratios are just percentages. It could also be 2/20, 3/30, as long as it is 10%.