1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lara [203]
4 years ago
14

Mrs Taylor looks at reviews online of the two hotels

Mathematics
1 answer:
Semmy [17]4 years ago
7 0
She compares the two different probabilities of reviews and decides which hotel is better. Which one is better?
(Didn't know what is the question you are trying to ask...)
You might be interested in
The yellow rose taxi service charges $1.75 per passenger and $2.25 per mile for a ride . How much will the yellow rose taxi serv
Ann [662]

Answer:

$40.50 for the miles and 1.75 x P (passangers)

Step-by-step explanation:

Since $2.25 is the fee for miles, 2.25 x 18 = $40.50

and since it depends on the group, ima say its probably 3, the passenger fee would be $5.25

that would add up to about $45.75

but if there is a different amount of passengers, just multiply it by $1.75 then add it to $40.50!

5 0
3 years ago
A number is greater than 8. The same number is less than 10. The inequalities x greater-than 8 and x less-than 10 represent the
Svet_ta [14]

Answer:

The math problem is easy its 8.5,9.5

Step-by-step explanation:

I know this because i am good at math

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A) (7 + 8) - (5 + 9) + 4(2 + 5) =
valkas [14]

<em>I </em><em>think </em><em>41 </em><em>is </em><em>correct </em><em>answer</em>

Step-by-step explanation:

(7+8)-(5+9)+4(2+5)

=15-14+4(10)

=1+40

=41

3 0
3 years ago
Help please thanks math is hard
leonid [27]
X= 25
Explanation:
The two lines are equal. Since 48+16= 64,
the other line has to equal 64 as well.
64-39= 25
8 0
3 years ago
How do I solve system of equations by subsitution<br><br>​
ValentinkaMS [17]
You need to solve for x or y in one equation and and substitute it into the other equation in place of the variable that corresponds to it.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • How do you graph y=2x-10
    15·1 answer
  • Drag the tiles to the boxes to form correct pairs. Not all tiles will be used.
    15·1 answer
  • At the convenience store, a 12 pack of Dr. Pepper costs $3.96. How much does each can cost?​
    14·2 answers
  • A relay race covers 1 1/2 kilometers, and each runner on a team will rub 1/4 of a kilometers. How many runners are needed for a
    9·2 answers
  • Mr. Mckay spent $2.60 for a box of crackers and then divided them evenly between the s students in
    12·1 answer
  • What is a random sampling
    9·1 answer
  • Xy(3x2+2x−3y)
    10·1 answer
  • A and B are sumplimenteey . m B =121 find m A
    13·1 answer
  • Calvina Miller makes a car payment of $214.50 every month. Her car
    11·1 answer
  • A free kick is given in a soccer game where the player taking the kick is 14 yards from the left post. the goalie is standing on
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!