1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Paul [167]
3 years ago
10

HELP!!! 3/r = 81Please explain​

Mathematics
1 answer:
Stels [109]3 years ago
4 0

Answer:

243  ÷ 3 = 81   r=243

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The value of the 2 in 2,483,097 is how many times the value of the 2 in 237,549?
Dennis_Churaev [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

\frac{2,000,000}{200,000} =10

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Select the correct location on the number line. Which point on the number line represents the approximate volume of a cylinder w
mart [117]

Answer:

the answer is 37.7 so the point closest to 40.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
A 50 lb bag of grass seed cost $222.50 find the unit cost per lb of this grass seed
myrzilka [38]
To find the cost per one pound, we divide the total cost $222.50 by the total number of pounds (50 lb).

= $222.50 ÷ 50
= $4.45 per pound


ANSWER: Each pound of grass seed costs $4.45.

Hope this helps! :)
3 0
3 years ago
In an aquarium, the ratio of sharks to starfish is 2: 3 and the ratio of
sergeinik [125]
There should be 24 turtles
4 0
11 months ago
Mrs.johnson is working on math with a group of students. she has a total of 15 students. 9 of them are girls. what is the ratio
Gnoma [55]

Answer:

6

Step-by-step explanation:

the rest are boys

7 0
3 years ago
Other questions:
  • 7 +4*9#23(42)-42=
    7·2 answers
  • Assume that the numbers of a data set are arranged in ascending order. Which statement about the third quartile is true? All of
    9·2 answers
  • Change The Subject Of The Formula Help!
    6·1 answer
  • the amount of each payment to be made into a sinking fund which earns 9​% compounded quarterly and produces ​$43 comma 000 at th
    5·1 answer
  • emily bought 3 vases of flowers.the most expensive vase of flowers was 12.00 and least expensive was 8.00 which is a reasonable
    14·1 answer
  • What is the distance between -14 and 36 feet
    8·2 answers
  • Solve 3(3x - 5) =21
    15·1 answer
  • Helpppppp pleaseeeee
    13·1 answer
  • help wirh question 3 pls giving brainliest
    15·1 answer
  • Multiply the polynomials.<br> (3 x2 + 3x + 5)(6x + 4)
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!