Answer:
for problem 1: -4 x -2 = -6
for problem 2: -8x +3 = -11x
Step-by-step explanation:
I hope it helped
brainlest please
Answer: $1.18 per item
Step-by-step explanation:
9.44/8=$1.18 per item
Answer:
16.3
Step-by-step explanation:
You simply divide the 35.86 by 2.2 using long division or any method you'd like!