Not sure but you can figure it out.
Based on the given details you have given, the total amount of money that you will have will be measured in dollars ($). Since the given value is also in dollars which is $2, therefore, the total amount of money you will have is also in dollars which is 250 x $2 is $500 in total. Hope this answers the question.
Answer:
$243.92 for 8 is cheaper
Step-by-step explanation:
To find the unit price for the 6 shirts you would do 188.94 divided by 6.
To find the unit price for the 8 shirts you would do 243.92 divided by 8
for 6 shirts it's: $31.49/shirt
for 8 shirts it's: $30.49/shirt
Answer:
10.6 all white marbles
Step-by-step explanation:
Submitted to you