Skjsjskskskkskskskksskksksksksksks
Answer:
2.34 per pound is unit price
Step-by-step explanation:
14.04 divided by 6 is 2.34
ANSWER:
________
11 hours
EXPLANTION:
___________
First, find the unit rate for how much Amanda earn per hour
270/18 = 15
Next, divide how much money she needs to earn by how much she earn per house to find out how much hours she need to work to earn that much
165/15 = 11
That is your answer :)
FUN FACT:
_________
Johnny Appleseed’s fruits weren’t for eating
I hoped this helped! And have a •AMAZING• day :3
Answer:
y+7=-1/4(x-4) i think
Step-by-step explanation: