Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
If you do the long division you'll see that it is x - 2.
9/10 * 1000
which would give you 900
Answer: 6
Step-by-step explanation: DE is 4+2 so EF would be the same if it is equal.
Answer:
Step-by-step explanation:
Given that A is a square matrix and A is idempotent

Consider I-A
i) 
It follows that I-A is also idempotent
ii) Consider the matrix 2A-I

So it follows that 2A-I matrix is its own inverse.