Answer:
the part of second is 4second p
Step-by-step explanation:
84 ounces / 27 turtles = 3.111 ounces per turtle
Or in fractional form, 3 ¹/₉ ounces per turtle.
2.79 / 2 = 1.395 rounds to 1.40 per roll
8.99 / 6 = 1.498 rounds to 1.50 per roll
the better deal (cheapest) is the 2 roll package
** if u want price per roll (price / roll) ...u divide the price by the number of rolls
Answer:
Assuming that it's a rectangular track and the units are 15x25 yards, the perimeter is 80 yards.
Explanation:
Remember to find the perimeter of a non-circular shape you just add up all of the side lengths together. In this case, I believe it's a 15x25 yard rectangle, so you ad 15 + 15 + 25 + 25 to get a total of 80 yards.
The correct answer should be choice A