Answer:
127
Step-by-step explanation:
Answer:
The answer is A. 133
Step-by-step explanation:
84 + 92 + 87 + 104 = 367
367 + 133 = 500
Answer:
Step-by-step explanation:
48k+48=-3k-3
48k+45=-3k
-51k=-3
solving for k
.0588 or .059
Answer:
the answers are 13, ab/2, 20 and 15x²/2
$15.00/11 pounds = $1.3636 per pound$20.00/16 pounds = $1.25 per pound 1.363636 - 1.25 = $0.113636 per pound, less
1.363636 × 20 = $27.27 original price for 20lb