1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute
4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
So 115 divided by 5 is 23, so the answer is 23.
Answer:
(5,26)
Step-by-step explanation:
Y=-10 and the second one is 13 I think