Answer:
87
Step-by-step explanation:
1 5/8 board will be left!
Cos (314) = .694 is positive
Answer:
Cost = 17.08
Step-by-step explanation:
The cost is 4.88 per pound.
We buy 3.5 pounds
Cost = number of pounds * cost per pound
Cost = 3.5 * 4.88
Cost = 17.08