1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sveta [45]
3 years ago
7

Jefferson works part-time and earns 1525 $20 in 4 weeks how much does he earn in each week

Mathematics
2 answers:
mezya [45]3 years ago
8 0
He earns 5 dollars each week
madreJ [45]3 years ago
3 0
20 divided by 4 = 5
  So, Jefferson makes $5 each week.
 hope this helps!
You might be interested in
The function f(x) = 3,267(1 + 0.02)* represents the amount of money in a savings account where x represents time in years. What
andreyandreev [35.5K]

Answer:

C .The initial amount of money placed in the savings account

Step-by-step explanation:

f(x) = 3,267(1 + 0.02)^x

This is in the form

y = a b^x

where a is the initial amount

b is the growth rate

x is the time

3267 is the initial amount

1.02 is the growth rate, so it grows by .02 or 2 percent

and x is the time

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help heres the question:
dalvyx [7]

Answer:

the cost of the four meal is $4.00

8 0
2 years ago
An 8-ounce bottle of hand lotion costs $4.72. What is the unit price?
Alik [6]
The answer:

$0.59

Explanation:

The unit rate is the price of each ounce, so you would divide 4.72 by 8 and get 0.59.
3 0
3 years ago
Bill has these expenditures for his utilities: December,
Brrunno [24]

The average monthly expenses for Bill's utilities is $266.67.

It is given in the question that:-

Expenditure in December by Bill = $ 234.45

Expenditure in January by Bill = $ 281.23

Expenditure in February by Bill = $ 284.33

We have to find the average monthly expenses for Bill's utilities.

We know that,

Average monthly expense for utilities = (Expenditure in December + Expenditure in January + Expenditure in February)/3

Hence, using the data given in the question, we can write,

Average monthly expense for utilities = (234.45 + 281.23 + 284.33)/3

Average monthly expense for utilities = 800.01/3 =  $266.67

To learn more about average, here:-

brainly.com/question/24057012

#SPJ1

6 0
1 year ago
Z, 0, X, 1, U, 2, Q, _, L, 4, F, ...​
vodka [1.7K]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

It's mostly an assumption based on the pattern of number placement, so I apologize in advance if this is incorrect.

I'm not sure what this is for.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If you mix butter (1) and syrup (1 2/3) what is it all together
    15·1 answer
  • The difference of x and a number is 6. What is the other number?
    11·1 answer
  • Five eigths plus two third
    8·2 answers
  • 3.75x - 5 - 8.75x + 4.5 + 0.5
    7·1 answer
  • Which option shows the graph of 3y+18>5x
    5·1 answer
  • PLEASE HELP ME ITS DUEEE TODAYY!!!!!!!!!
    14·1 answer
  • Help this is due today!!!
    6·2 answers
  • Locate root 9.8 on number line
    6·1 answer
  • Find all the zeros of the polynomial x^4+x^3-34x^2-4x+120 if two of its zeros are 2,-2
    5·2 answers
  • Answer number 1 part b and c please thank you
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!