1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
spayn [35]
3 years ago
11

What can you add to {(3,5),(2,8), (5,7) to make a function

Mathematics
1 answer:
Dimas [21]3 years ago
4 0
I hope we have to add 2
You might be interested in
both brian and jermaine solve the problem. brian says the answer is $40,704. jermaine's answer is $4,604.
Studentka2010 [4]
Could you possibly be more specific?what math problem did they solve? i can help but just be a little more specific so i can answer your question
7 0
3 years ago
Using the given points and line, determine the slope of the line.
nekit [7.7K]
M = y2-y1 / x2-x1
= 2-1 / 1-2
= 1 / -1
= -1
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
You are hiking on a trail that leads to the top of the mountain. At 1 PM you reach an elevation of 4400 feet. At 4 PM you reach
ExtremeBDS [4]
The time from 1 to 4 is 3 hours. (1-2, 2-3, 3-4). 

The height you climbed is 1200 feet. 

1200/3 is 400.

Your final answer should be 400ft/h
5 0
3 years ago
Multiply (2+3i)(4+6i)
DochEvi [55]

Answer:

-10+24i

hope that helps

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
In the early months of some​ year, one site added 0.2 million new accounts every day. at this​ rate, how many days would be need
inessss [21]
50 days needed for 10 million new account
5 days for 1 million
1 day for 0.2 million
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A cyclist rides her bike at a rate of 36 kilometers per hour. What is this rate in meters per second? How many meters will the c
    7·2 answers
  • Factor the numerator and denominator and then reduce the fraction:
    8·1 answer
  • Julia makes friendship bracelets. She was recently given nine bracelets from different people. At Christmas, she plans to give a
    6·1 answer
  • In a sample of nequals16 lichen​ specimens, the researchers found the mean and standard deviation of the amount of the radioacti
    8·1 answer
  • PLEASE HELP I KNOW ITS JIM IS CORRECT BUT I NEED AN EXUSE FOR THE WRONG ANSWER “I CHOSE LOU BECAUSE” PLEASE HURRY MY TEACHER ALR
    13·1 answer
  • Mr Li bought four cartons of oranges.
    6·1 answer
  • Note: Marking Brainliest. ☆
    15·1 answer
  • Can someone give me a answer key for Vocabulary Test Course 1 Chapter 4 Multiply and Divide Fractions​
    7·1 answer
  • The cost of 3 scarves is $72.75. What is the unit price?
    15·1 answer
  • Simplify 3 10 +7 15- 6 10 -4 15<br> O 3/10-315<br> O 315-3110<br> O 3130 -3120<br> O 3120-3130
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!