1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
viva [34]
2 years ago
6

You work for a florist. Normally, it’s takes you 20 hours to assemble 10 flower arrangements. How long does it take you to assem

ble one flower arrangement?
Mathematics
2 answers:
Mashcka [7]2 years ago
3 0
2 hours because 20/10 = 2

Vitek1552 [10]2 years ago
3 0
20/10= 2

That is 2 hours per flower arrangement.

So, 

One flower arrangement would take 2 hours to assemble.

I hope this helps!
~kaikers
You might be interested in
PLZZZZ HELP ME i give you the brainest
stiv31 [10]
1. 3x-6+2x+108+88=360
    5x=170
    x=34
2. figure B
3 0
3 years ago
Find the measure of missing angle 20 130
lana [24]

Answer:

30°

Step-by-step explanation:

130+20=150

180-150= 30

6 0
2 years ago
Alyssa buys a carton of 12 eggs for $1.80. Which is the cost per egg?
sesenic [268]

Answer:

B is the answer

Cost of each egg= 1.80/12=$0.15

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What does it mean to interpret/ How do I interpret?
forsale [732]

Answer: explain the meaning of

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Help with this please.....<br> 3=c/-11<br> a.33<br> b.-33<br> c.-14<br> d.14
djverab [1.8K]
The answer is b or c
5 0
2 years ago
Other questions:
  • Given a segment with endpoints A and B, what figure can you contrust using the steps below?
    13·2 answers
  • Can someone please answer. There is one problem. There's a picture. Thank you!
    9·1 answer
  • Goldfish are 4 for $2.00. Angelfish are $3.00 each.
    11·1 answer
  • To the nearest whole number, which is the BEST estimate?
    13·1 answer
  • Which point is a solution
    10·1 answer
  • The winner of a raffle will receive 3/4 of the money raised from raffle ticket sales. The raffle raised $530.40. How much money
    12·1 answer
  • Consider the points (−4, 0) and (5, 0).
    13·1 answer
  • Find the area of the figure shown below. What strategies have you used?
    14·1 answer
  • Find the volume of the figure below. Round to the nearest tenth.
    15·1 answer
  • PICTURE ATTACHED: Solve the following equation algebraically: 3x2 = 12 a. +3 b. +2 C. +3.5 d. +1.5 Please select the best answer
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!