<em>Look</em><em> </em><em>at</em><em> </em><em>the</em><em> </em><em>attached</em><em> </em><em>picture</em><em> </em><em>⤴</em>
<em>Hope</em><em> </em><em>it</em><em> </em><em>will</em><em> </em><em>help</em><em> </em><em>u</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em>
Answer:
$63
Step-by-step explanation:
In order to solve this problem, we need to find the unit price, which is the price per 1 ticket in this case. To find this, we need to divide $45 by 5 because each ticket is the same amount: $45 / 5 = $9. So each ticket is $9.
Now, we need to find how much 7 tickets would cost. To do this, multiply the $9 / ticket by 7 tickets: $9 * 7 = $63.
This, 7 tickets would cost $63.
Hope this helps! God Bless u!!!
use one five dollar box then use 4 4 $ boxes then its five dollar boxes the rest of the way so it would be 59 5$ boxes then Four 4$ boxes
Answer:
slope = 1
Step-by-step explanation:
-3 | -3
5 | 5
_____
8 | 8
8/8= 1