1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anarel [89]
3 years ago
8

What is 12 + 12 + 4 + 24

Mathematics
1 answer:
iren2701 [21]3 years ago
5 0
12+12 is 24, 24+24 is 48, and 48+4 is 52. Hope this helps!
You might be interested in
Fifty-four is ___% of 60.<br><br> 20 points offered
prisoha [69]

Answer:

54÷60×100= 90%

Step-by-step explanation:

90%

cmon man

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which letter below is NOT made only of line segments?<br>D<br>Х<br>М<br>F​
MrMuchimi

Answer:

D

Step-by-step explanation:

The letter D includes a curved line, unlike the letters X, M, and F.

5 0
3 years ago
Teachers are being trained to standardized the scores they give to students' essays. The same essay was scored by 10 different t
bagirrra123 [75]
What are you asking  , if you tell me i will solve
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the value of x.<br><br> X=
givi [52]

Answer:

x = 65

Step-by-step explanation:

The opposite angles of a cyclic quadrilateral sum to 180° , then

x + 115 = 180 ( subtract 115 from both sides )

x = 65

5 0
2 years ago
Find the zero of the following function: f(×)=(×-1)/(×-3)​
nlexa [21]

Answer:

\boxed{\sf \ \ x = 1 \ \ }

Step-by-step explanation:

Hello,

First of all we need to take x different from 3 as dividing by 0 is not allowed

then for x real different from 3

f(x)=0\\\\ \dfrac{x-1}{x-3}=0\\\\ x-1 = 0\\\\ x = 1

hope this helps

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • F(1) = 1² +21<br> g(t) = 41-3<br> Find f(t) + g(t)
    5·1 answer
  • Angle RST is a right angle. Angle RSU has a measure of 25°.
    6·2 answers
  • How are these triangles similar?<br> 1) SSS similarity<br> 2) SAS similarity<br> 3) AA similarity
    7·1 answer
  • Lucas ran 9 miles in 3/4 of an hour. He took a break then returns by traveling that same 9 miles in 2/3 of an hour. How many mor
    9·1 answer
  • Can you please help me!
    7·1 answer
  • Denise has already jarred 9 liters of jam and will jar an additional 2 liters of jam every day.
    8·1 answer
  • What is 0 divided by 0 =
    15·2 answers
  • An 8 pack of Gatorade costs $4.98, what is the unit rate for each Gatorade bottle rounded to the nearest cent
    13·1 answer
  • Find the exact solution to the equation.<br> 4(12-3x) = 64<br><br> What is the solution?
    10·1 answer
  • Help me plss!!!!!!!!!
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!