1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pentagon [3]
3 years ago
8

1 Simplify the following expression. 2482 832 A. 23 8 2 OB. 2585 Oc. 8 23 OD. 25 85​

Mathematics
1 answer:
NikAS [45]3 years ago
7 0

Answer:

jhigufytduhguiyoutyfdtyxrfdgfhcjvhlkuiyftdyrtzfsgvhuyiftucgc

Step-by-step explanation:

jbhvcxzddgnxfh gnvb,

You might be interested in
If I roll a standard number cube (labeled 1 to 6), and I roll it twice, what is the probability that I roll an odd number each t
suter [353]

Answer:

It is a 50% chance that you will roll and odd number each time.

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pleasee help marking brainlest
noname [10]

Answer:

See below in bold.

Step-by-step explanation:

The cost of what he wants to buy = 4.25 + 0.89 + 10.99

= $16.13

a) He does have enough to buy everything.

b) He has  20 - 16.13 = $3.87 left over.

7 0
3 years ago
HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLPPPPPPPPPPPPPPPPPPP WITH ANSWER PLZZZZ
earnstyle [38]
First, find the area of each of the prisms sides

5 by 5.5 = 27.5

3 by 5.5 = 16.5

4 by 3 cut in half = 6 (theres 2 of thoses so 12)

4 by 5.5 = 22

Add up the products and the surface area is 78 units

Post brainliest if this helped :)
4 0
3 years ago
If you hike 2 3/4 miles in 1 hour and 15 minutes how many miles can you hike an hour?
larisa86 [58]
I think it's something like a mile or so, maybe a mile and a half. Sorry if I'm wrong.
8 0
3 years ago
Will mark brainliest!!! Help me please
MakcuM [25]

Answer:

solution given:

volume of lower one[V1]=l×b×h=1.5×0.5×0.5=0.378m³

volume of upper one [V2]=l×b×h=1×0.5×(0.75-0.5)=

0.125m³

total volume=V1+V2=0.378m³+0.125m³=0.503m³

0.503m³ is your answer

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Is 144m,165m,219m a right triangle
    11·1 answer
  • Please help asap! Will give brainliest! Please answer correctly!<br> No guessing!
    10·1 answer
  • A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
    12·1 answer
  • Hank Wants to divide 345 pieces of construction paper evenly among his 23 classmates. How many pieces will be left over?
    14·1 answer
  • Draw a number line from –10 to 10. Put tick marks at each integer. Graph a point with the given coordinate.
    5·1 answer
  • Rationalize the denominator of $\frac{\sqrt{32}}{\sqrt{16}-\sqrt{2}}$. The answer can be written as $\frac{A\sqrt{B}+C}{D}$, whe
    11·1 answer
  • 18. The price of 1 box of popcorn and 1 drink together is The price of popcorn and 1 drink together is What is the cost of 1 dri
    10·2 answers
  • Line segment Y A is an altitude of ΔXYZ. What is the length of Line segment Y A?
    9·2 answers
  • A typist can type 1800 words in 1 hour.Find the number of words that he can type per minute​
    10·2 answers
  • elena went to a sporting goods store that was having a sale she bought a tennis racket and 3 cans of tennis balls the tennis rac
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!