Answer:
your answer might be 3
Step-by-step explanation:
If you divide the cost by the ounces, that will be the unit rate.
3.60 divided by 12 is 0.3 or 30 cents. 5 divided by 20 is 0.25 or 25 cents. 6.40 divided by 32 is 0.20 or 20 cents
Answer: 8.94
Step-by-step explanation:
d = sqrt ((x2 - x1)^2+ (y2 - y1)^2)
d = sqrt (80)
d = 8.944272
Answer:
70x + 4
Step-by-step explanation:
10x (7) + 10 - 6
= 70x + 10 + -6
Combine like terms:
= 70x + 10 + -6
= (70x) + (10 + -6)
= 70x + 4
Answer:
41/333
Step-by-step explanation: