1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AleksandrR [38]
3 years ago
11

....................

Mathematics
2 answers:
Murljashka [212]3 years ago
4 0

Answer:

Equal to each other

Step-by-step explanation:

I hope that helped!

masya89 [10]3 years ago
3 0
Answer: equal to each other (hope I helped out) :))
You might be interested in
340 over 8 as a unit rate
Anastasy [175]
340/8 = 42.50 per unit
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Smith has 12 cans of dog food. He has two dogs and gives 2/3 can of food to each dog in a day. For how many days will his dog fo
Amiraneli [1.4K]

Answer:

He has food for 9 days.

Hence, yes he has enough dog food to last one week.

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Write the equation of the line passing through the points (−1, 2) and (3, 4)
lina2011 [118]

Answer:

2/4

Step-by-step explanation:

Using a graph, you would start at (-1,2). Next you would move up twice. Then you would move 4 lines to the right. You'll land on (3,4)

6 0
3 years ago
Please help!!!!! I’ll give you brainliest
Nikolay [14]

Answer:

A=32

B=3

C=7

Step-by-step explanation:

Caitlyn surveyed 100 students to find out their favorite class. There were 29 students who enjoyed biology and 35 students who enjoyed English. There were 12 students who did not enjoy Biology, English, or Math.

29 like Biology so to find B you subtract. 29-6-5=3

35 like English so to find C 35-3-5-20=7

Total of 100 students subtract what you know to find A.

100-15-6-5-3-7-20-12=32

6 0
3 years ago
The average January surface water temperatures (°C) of Lake Michigan from 2000 to 2009 were 5.07, 3.57, 5.32, 3.19, 3.49, 4.25,
Nezavi [6.7K]

Answer:

0.5192 is the answer

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Ben has 2 identical pizzas.
    13·1 answer
  • A man wants to take a limo and it costs $60 for the trip plus $0.20 per mile traveled. A taxi would cost $10 for the trip plus $
    12·1 answer
  • Evaluate the expression below for x = 4, y = –5, and z = 2.
    6·2 answers
  • Find the number of miles in 100 km​
    15·1 answer
  • the forecast calls for a 30% chance of snow today and a 40% chance of snow tomorrow. what are the chances it will rain two days
    10·1 answer
  • Can someone please help me?
    10·1 answer
  • A sixth grade teacher can grade 40 math assignments in 20 minutes. How many assignments can she grade in 1 minute?
    7·2 answers
  • 1. How many integers are between square root of /5 and square root of /105? Show your work or Explain.
    7·1 answer
  • Write the word form of the number 2.76
    13·2 answers
  • Solve each system by elimintaion. x-y=11 2x+y=19
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!