9
yea........ hi how you doinn
Answer:
its A!
Step-by-step explanation:
Answer:
He made a math error
Step-by-step explanation:
6 ounces of pistachios cost $7.50
take 7.50 / 6=1.25 per ounce ( not .80 per ounce)
Then 1.26 * 16 = 20.00 for 16 ounces
Steven needs a total of 320 points to have a mean score of 80
Steven has 245 points so far
Steven needs to score at least 75 points on his last test to qualify for the team
The length of the line segment is 3.
Hope this helps!