Answer:
5 is added to the product of 4 and 3
Answer:it should be $23.80
Step-by-step explanation:28/100x85=23.80
Hey there!
If there are 5 choices for a hairstyle, that means that there are 5 options per 1 eye color. This totals out to 15 options (3 × 5) total for eye color and hairstyle combinations.
For each of those combinations, there are an additional 7 options for an outfit. That means that there is a total of 105 options (7 × 15) available to choose from.
Hope this helped you out! :-)
Answer:
The 8 oz has lower unit rate, it's lower by .2.
Step-by-step explanation:
8 oz divided by $6 = $1.333 for 1 oz ---- (round to 1.3)
6 oz divided by $4 = $1.5 for 1 oz