Answer:
5 7/24
Step-by-step explanation:
Convert to improper: 49/6-23/8=254/48 which is 5 7/24
Hope this helps plz mark brainliest :D
Answer:
$35 per ticket
Step-by-step explanation:
1120 divided by 32 is 35, I used a calculator. If you divide the cost by the quantity you will get the cost for one quantity
Answer:
There is no solution to this answer.
Step-by-step explanation:
Leah's rate is 10x
Jason's rate is 20x
If you solve for 20x=10x, you get no solution. They are parallel lines.
Answer: if thats a ten then its
Step-by-step explanation:
rectangle is LxW= 70
triangle is A=h(b)/b = 17.5
together it would be 87.5
i think lol
100 + 0.50c = 1.50c <== ur equation
100 = 1.50c - 0.50c
100 = c....so he would have to sell 100 cups of coffee to break even