Answer: 2/6 or 33%
Step-by-step explanation: Hope this helps <3
Answer:
A
Step-by-step explanation:
By vertical line test, if you draw any vertical line, except for A, all graph meet at more than two points. So, graph A represents y as a function of x.
Answer:
3
Step-by-step explanation:
First we must find the total boxes of pens
15 + 9 = 24
Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens
$72 / 24 boxes = 3
Step-by-step explanation:
here is the answer to your question