1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
svetlana [45]
3 years ago
15

32% of 35 pages please help

Mathematics
1 answer:
zepelin [54]3 years ago
4 0
In order to answer this, first convert every percentage into decimal value.
The decimal value of 32% is 0.32. We just move two decimal places to the left.

Next move is to multiply the converted percent to the whole or total.
So,
= 0.32 * 35
= 11.2
Take note, there are no decimal pages. So the final answer is 11.
There are 11 pages.
You might be interested in
Help please I need the correct answer
patriot [66]

Answer:

Do it on standard form

Step-by-step explanation:

Doing it by standard form ensures simplifying

3 0
4 years ago
Hilida spent 47$ and know has no money left she had blink before her purchase​
Bas_tet [7]

Answer:

$47

Step-by-step explanation:

If she spent 47, and had none after, she spent 47.

8 0
4 years ago
What's an integer for 300ft above sea level
jeyben [28]
Above is postive. So the answer is +300
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pls help I will give points
s2008m [1.1K]

Answer:

60

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
I will give you brainliest and points like 100.
vredina [299]

Answer:

3 have only been in ballet

Step-by-step explanation:

If

5 have been in ballet

9 have been in play

2 have been in both ballet and a play

Then

<u>3 have only been in ballet</u>

7 have only been in a play

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • You are given a rectangular sheet of cardboard that measures 11 in. by 8.5 in. (see the diagram below). A small square of the sa
    14·1 answer
  • Gracie can purchase 5 oranges for $4 but she only wants one what is the cost of one orange
    9·1 answer
  • Jamie has a jar of coins containing the same number of nickels, dimes and quarters. The total value of the coins in the jar is $
    12·2 answers
  • Five cups of coffee cost £4.00 how much does 3 cups of coffee cost
    12·2 answers
  • Pls help me answer this question
    14·1 answer
  • Anyone who know what the answer please please faster???!??!
    5·2 answers
  • PLEASE NEED HELP DUE IN 10 MINUTES??!!
    15·1 answer
  • Write an equation for the graph above
    7·1 answer
  • Rule 1: Add 1 starting from 0. Rule 2: Add 5 starting from 0. Complete the first 5 terms using the rules. How are the correspond
    14·1 answer
  • Please help
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!